Historien om The Wildstones, popmusikk og ungdomstid på 60 tallet
2. april 2025 → 2. april 2025, 18:00 → 19:00
Storv. 1
Det blir bokpresentasjon og «mimring» tilbake til 60-tallet i Solør/Elverum/Trysil/Hedmark - og i Norge. Og The Wildstones spilte flere ganger i Trysil! Allerede 5. juledag i 1965 (da bandet var helt i starten) spilte de på Framnes i Tørberget. Senere spilte de både på Plassen i Søre-Trysil (ute på Festplassen og inne på Samfunnshuset og dessuten på Nybergsund Samfunnshus.
Hvordan var egentlig historien om The Wildstones fra Flisa? Hvorfor var det viktig at «Ungdomstreffen» på Teten på Flisa kom i gang i februar 1966 både for ungdommen og for The Wildstones? Snart ble The Wildstones populære ikke bare i Solør, men over store deler av Østlandet og de besøkte også Trøndelag og Sverige.
Det blir glimt inn i en miks av ungdomstiden og bandets historie på 60-tallet; bandkonkurranser ble vunnet, hvorfor ble det aldri noen plateinnspilling, hva er egentlig historien om «Danser i regn» / «Regnets rytme» og hva skjedde da bandet spilte i Tønsberg-området somrene 1968 og 1969? Historiene er mange. Selvsagt er det også med et kapittel om «Jenter, jenter, jenter».
Mange kjente musikkjournalister har gitt gode omtaler av boka. De legger vekt på at i tillegg til historien om The Wildstones, gir boken også et godt innblikk i ungdomstiden og ungdomskulturen på 60-tallet.
Ole Jonny er fra Flisa og var med i The Wildstones hele tiden bandet eksisterte fra 1964 til 1970. Det er Absolutt forlag i Brumunddal som har gitt ut boka. Rikt illustrert, 224 sider og kom ut i desember 2022.
Boksalg til spesialpris.
Velkommen!
www.wildstones.no
Facebook: Wildstones